"Kníže" nebo Zeman?

Tak tu máme druhé kolo; když člověk sledoval změnu chování médií několik dní před tím prvním, těžko prohádal, jak to dopadne. "Najednou" si noviny všimly, že velebený statistik je vlastně budižkničemu a okopávání jeho hrobečku rychle začalo.
Takže co zase pro změnu mám proti tomu prapodivnýmu pánovi, zpravidla oslovovanýmu kníže (i když možná by šlo rovnou Vaše Velkovýsosti) nebo důvěrnějc (náš dobrý panovník) Karel zatímnevímekolikátý?
Určitě mu nejde vyčítat chameleónství a nedostatek (ať už jakéhokoliv) osobitosti.
Ale o podobu tý osobitosti tu právě jde; musím přiznat, že jsem na něj i přes jeho svázanost s naším prvním prezidentem neměl nijak vyhraněný názor, spíš na mě vždycky působil jako zábavná figurka typického degenerovaného aristokrata, okrajově zpestřující místní politickou scénu a pohybující se kdesi na pomezí alternativnosti (=" nejvýš dočasné volitelnosti).
Bohužel poté, co se po několika neúspěšných pokusech v několika stranách za další novou stranu na delší dobu vynořil nad hladinu a začal působit ve vládě, značně jsem si musel názor poopravit.
To když jsem viděl třeba jeho sprosté a ničím nevyprovokované útoky na Ladislava Bátoru nebo podrazácké chování vůči premiérovi Nečasovi poté, co loni nepodepsal nehoráznou "dohodu" vnucovanou Bruselem. Lehce se na internetu najdou zajímavé údaje o jeho působení (firmy, nadace, moderní "umělci", restituce...), které uvedou na pravou míru představy o jeho údajně pravicových a konzervativních postojích a které snad i největšího důvěřivce zviklají v jistotě, že se jedná o "nepříliš častý typ šlechtice, který je opravdu ušlechtilý".
Samozřejmě televize nebo německé a francouzské, česky psané "listy" okamžitě začaly s masáží veřejností a podlízavostí prevoschodítělstvu; proč nakonec ne, když je tu konečně ten pravý a navíc nóbl nástupce našeho svatého Václava II.?
Nevadí jeho pochybné a nečestné chování, nevadí, že mu dělá potíže dát dohromady nějakou souvislou myšlenku, nevadí jeho urážlivé a povýšené způsoby. Kdyby se tak jako on choval někdo (snad kdokoli) jiný - nemusíme chodit daleko - třeba Miloš Zeman - byl by za "kmotra", hlupce, burana a vůbec odpudivé individuum, které dělá našemu (podle pana knížete už tak pochybnému) státu ostudu a je jen pro smích. Ale "on je siňor"; aha.
Shrnuto - nepříliš ctnostný hulvátský stařík mdlého rozumu, pozoruhodný svými svéráznými způsoby a vpravdě internacionálními zájmy. Důsledný eurohujer, hrající (pro mě neznalýho až nečekaně) důležitou roli mezi pravdoláskařskou svoločí (viz Respekt); nakonec stačí se jen podívat na "celebrity", které jeho kampaň podporují, a člověk má hned jasno; samá pravda a láska aneb iracionalita, pokrytectví a levičáctví.
Obávám se, že hlavní potíž je v tom, že moc lidí není schopných pochopit, o kolik "knížete" i přes všechny svoje chyby Miloš Zeman převyšuje ("přece ho nebudu volit, dyť vypadá a chová se jak nějakej strejc, takovejch znám; to pan kníže...!").
Mám za to, že mezi voliče pana Kchárla patří především snobi s nedostatkem vlastního úsudku a sebejistoty; tím, že volí "lepšího člověka", "mezinárodně uznávanou ´osobnost´ se společenskou úrovní", jak je jim neustále podsouváno, sami se přesvědčují, že k těm "lepším" - kteří na rozdíl od nás, přízemních a omezených "čecháčkovských" duší poznají jeho ryzí hodnotu a duchovní velikost - taky patří.
O život určitě nejde, jde teď ale o to, jestli na Hradě bude sedět opravdu český prezident, podobně jako ten současný soudný a s vlastním rozumem, bez postranních zájmů, nebo kamarád našeho prezidenta prvního, bruselský satrapa bez valného zájmu o český stát, směrující nás k dalšímu protektorátu.